Samuel Gaffney, S014150 (expires Aug 19).

Standard Games
Player Grade Result Event
11-Sep W Donnelly, Andrew J 139 Draw SCCA Division 2 Saxmundham B v Sudbury
06-Nov W Greenacre, Kevin P e150 Loss SCCA Division 2 Saxmundham B v Ipswich B
12-Nov B McAllister, John WF 137 Win SCCA Division 3 Woodbridge B v Manningtree B
19-Nov B Phillips, Carl 127 Draw SCCA Division 3 Woodbridge B v Manningtree C
20-Nov B Hemsworth, Gary 118 Win SCCA Division 2 Felixstowe B v Saxmundham B
26-Nov W Hines, Leon B 139 Draw Lowestoft Championship, R2
27-Nov W Jones, Les J 138 Draw SCCA Division 3 Ipswich E v Woodbridge B
29-Nov B Nichols, Trevor J (deceased) e102 Win NCCA League - Division 2 St Johns Templars v Lowestoft A
07-Jan B Weidman, Mark J 127 Win SCCA Division 3 Woodbridge B v Felixstowe C
08-Jan B Cook, Michael P 171 Loss SCCA Division 1 Saxmundham A v Ipswich C
14-Jan W Hartland, Andrew D 161 Win Lowestoft Championship, R1
15-Jan B Donnelly, Andrew J 144 Draw SCCA Division 2 Sudbury v Saxmundham B
17-Jan W Taylor, Anthony 108 Win SCCA Division 3 Bury St Edmunds F v Woodbridge B
24-Jan W Collins, Jonathan L 169 Draw SCCA Division 1 Bury St Edmunds C v Saxmundham A
25-Jan W Hackford, Edward 123 Draw NCCA League - Division 2 North Norfolk Seals v Lowestoft A
29-Jan Paez, Alonso 135 Draw Suffolk Cup, Cup Round 1 Woodbridge v Ipswich D
05-Feb B Woodcock, Keith D 142 Win SCCA Division 1 Ipswich A v Saxmundham A
06-Feb B Pott, Laurie 142 Draw Suffolk U145 Woodbridge v Bury St Edmunds
07-Feb W Downing, Richard A 123 Draw NCCA League - Division 2 St Johns Bishops v Lowestoft A
12-Feb W Ciorga, Marek 123 Win Suffolk U145 Clacton v Woodbridge
14-Feb B Pride, Stephen C 141 Draw SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Saxmundham B
17-Feb B Maclaren, Andrew 139 Draw EACU U160 Hertfordshire v Norfolk
17-Feb W Short, David 147 Loss EACU U160 Norfolk v Cambridgeshire
19-Feb B Paez, Alonso 135 Loss SCCA Division 1 Ipswich D v Saxmundham A
06-Mar W Phillips, Carl 117 Draw SCCA Division 3 Manningtree C v Woodbridge B
11-Mar B Robertson, Craig 116 Win Lowestoft Championship, R3
12-Mar B Greenacre, Kevin P 154 Draw SCCA Division 2 Ipswich B v Saxmundham B
17-Mar B Pott, Laurie 142 Loss EACU U160 Suffolk v Norfolk
17-Mar W Price, Michael K 136 Draw EACU U160 Norfolk v Hertfordshire
18-Mar W Reeve, Jonathan R 126 Draw NCCA League - Division 2 Aylsham Spitfires v Lowestoft A
26-Mar W Lewis, Alan J 121 Win SCCA Division 2 Saxmundham B v Felixstowe B
27-Mar W Stephens, Robert W 139 Loss SCCA Division 3 Manningtree B v Woodbridge B
04-Apr W Sargent, Gregory P 121 Draw NCCA League - Division 2 Kings Lynn Gold v Lowestoft A
10-Apr B Kirkham, Ed 145 Draw SCCA Division 2 Woodbridge A v Saxmundham B
15-Apr W Elsey, David B 99 Win NCCA League - Division 2 Lowestoft A v St Johns Templars
16-Apr W Doyle, Richard 99 Win SCCA Division 1 Saxmundham A v Felixstowe A
29-Apr B Lambert, John F 145 Loss Lowestoft Championship, R4
30-Apr B Poll, Lawrence 107 Win NCCA League - Division 2 Norfolk and Norwich C v Lowestoft A

Current grade 134.

Approximate grade for 30 ungraded games is 139.

Rapidplay Games
Player Grade Result Event
18-Nov W Jones, Graham R 96 Win Lowestoft Rapidplay : Under 150, R1
18-Nov B McLean, David E 106 Loss Lowestoft Rapidplay : Under 150, R2
18-Nov W Danger, Johnny 111 Win Lowestoft Rapidplay : Under 150, R3
18-Nov B Elsey, David B 70 Win Lowestoft Rapidplay : Under 150, R4
18-Nov W Galletti, Armando e132 Win Lowestoft Rapidplay : Under 150, R5
18-Nov B Payne, Colin R 127 Loss Lowestoft Rapidplay : Under 150, R6

Current grade 118.

No ungraded games played.