Andrew J Donnelly, G001287 (expires Aug 19).

Standard Games
Player Grade Result Event
11-Sep B Gaffney, Samuel 125 Draw SCCA Division 2 Saxmundham B v Sudbury
20-Sep W Martinez, Rene M 136 Win BACL Division 3 Bury St Edmunds E v Bury St Edmunds Vipers
25-Sep B Ray, Julian 156 Draw BACL Division 1 Linton Leopards v Bury St Edmunds Scarabs
02-Oct W Lewis, Stephen 169 Draw Roger Goldsmith Div 2 Stowmarket (RG) v Bury Cathedral
08-Oct W Irwin, James 132 Win SCCA Division 2 Sudbury v Stowmarket
18-Oct W Stephens, Robert W 135 Win SCCA Division 1 Bury St Edmunds C v Manningtree A
20-Oct B McLean, David E 128 Draw Bury Congress - Intermediate (u145), R1
20-Oct W Cox, Ben 124 Win Bury Congress - Intermediate (u145), R2
20-Oct B Wilde, Daniel J e133 Win Bury Congress - Intermediate (u145), R3
21-Oct W Fisher, Neal 135 Win Bury Congress - Intermediate (u145), R4
21-Oct B Martinez, Rene M 136 Win Bury Congress - Intermediate (u145), R5
25-Oct B Jones, Robert L 144 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Sudbury
30-Oct B Clapham, Michael JW 151 Win SCCA Division 1 Ipswich C v Bury St Edmunds C
19-Nov W Szymanski, Mark 154 Win BACL Division 1 Ely Bishops v Bury St Edmunds Scarabs
20-Nov B Brown, Hugo E 89 Win SCCA Division 1 Saxmundham A v Bury St Edmunds C
06-Dec W Hutchinson, Norman A 177 Loss BACL Division 1 Bury St Edmunds Scarabs v Cambridge Examiners
09-Jan B Shephard, Andrew 156 Loss SCCA Division 2 Woodbridge A v Sudbury
15-Jan W Gaffney, Samuel 134 Draw SCCA Division 2 Sudbury v Saxmundham B
24-Jan W Paige, Andrew 108 Win SCCA Division 1 Bury St Edmunds C v Saxmundham A
28-Jan W Shephard, Andrew 156 Win SCCA Division 2 Sudbury v Woodbridge A
06-Feb B Hutchings, Philip J 153 Draw SCCA Division 1 Manningtree A v Bury St Edmunds C
12-Feb B Irwin, James 134 Win SCCA Division 2 Stowmarket v Sudbury
14-Mar B Pott, Laurie 142 Draw SCCA Division 2 Bury St Edmunds A v Sudbury
17-Mar B Clapham, Michael JW 149 Win EACU U160 Suffolk v Norfolk
17-Mar W Mercer, Laurie 148 Win EACU U160 Norfolk v Hertfordshire
19-Mar B Woodcock, Keith D 142 Loss SCCA Division 1 Ipswich A v Bury St Edmunds C
27-Mar Burnett, Leon P 168 Win Suffolk Cup, semi-finals Manningtree A v Sudbury
01-Apr W Greenacre, Kevin P 154 Draw SCCA Division 2 Sudbury v Ipswich B
04-Apr B Pack, James 155 Draw SCCA Division 1 Bury St Edmunds B v Bury St Edmunds C
09-Apr B Lewis, Alan J 121 Draw SCCA Division 2 Felixstowe B v Sudbury
10-Apr W Stephens, Robert W 139 Draw Suffolk U145 Manningtree v Bury St Edmunds
18-Apr B Wadsworth, Alan 137 Win BACL Division 3 Bury St Edmunds Vipers v Linton Lynxes
31-May B Jones, Graeme 155 Loss EACU Under 170, R1
01-Jun W Weersing, Abigail R 155 Loss EACU Under 170, R2
01-Jun B Waters, Andrew C 168 Loss EACU Under 170, R3
02-Jun W Davies, Rob 79 Win EACU Congress Other Games, R4
02-Jun B Pride, Stephen C 141 Loss EACU Under 170, R5

Current grade 144.

Approximate grade for 21 ungraded games is 148.

Estimated grade next year based on 30 games is 147.