Stephen C Pride, G014881 (expires Aug 19).

Standard Games
Player Grade Result Event
11-Sep W Wright, John 141 Loss SCCA Division 2 Ipswich B v Bury St Edmunds D
19-Sep B Doherty, Simon 183 Draw BACL Division 2 Cambridge Gowns v Cambridge Oddfellows
20-Sep B Stephens, Robert W 135 Loss Suffolk Cup Initial Round, Initial Bury St Edmunds D v Manningtree A
27-Sep W Lewis, Alan J 119 Draw SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Felixstowe B
02-Oct B Sahinoz, Giulio O 159 Loss BACL Division 2 Linton Lions v Cambridge Gowns
03-Oct B Beck, John 151 Loss Fenland 550, Round 1 Cambridge v Warboys Y
08-Oct B Emery, Colin 136 Loss Cambs 550 S St Neots v Cambridge Rowers
10-Oct W Short, David 142 Loss Roger Goldsmith Div 1 Cambridge Masters v Fen Thoroughbreds
17-Oct W Srivastava, Arnav 147 Loss BACL Division 2 Cambridge Dons v Cambridge Gowns
20-Oct B Cox, Ben 124 Draw Bury Congress - Intermediate (u145), R1
20-Oct W McLean, David E 128 Draw Bury Congress - Intermediate (u145), R2
21-Oct B Bradley, John N 125 Draw Bury Congress - Intermediate (u145), R4
21-Oct W Cox, Lucian 107 Win Bury Congress - Intermediate (u145), R5
28-Oct W Tebble, Gregory H 126 Draw EACU U160 Cambridgeshire v Norfolk
28-Oct B Price, Derick 120 Loss EACU U160 Hertfordshire v Cambridgeshire
31-Oct B Lenton, Oliver J 157 Loss BACL Division 2 Cambridge Gowns v Ely Rooks
06-Nov W Trivedi, Aarnavh 148 Loss BACL Division 2 Linton Llamas v Cambridge Gowns
14-Nov W Judkins, Brian D 138 Draw Cambs 550 S Cambridge Rowers v Royston
24-Nov B Timoshenko, Andrei 216 Loss Cambridgeshire County Championship, Rnd 1
24-Nov W Goldsmith, Jennifer 105 Win Cambridgeshire County Championship, Rnd 2
25-Nov W Stokes, Richard e123 Draw Cambridgeshire County Championship, Rnd 4
25-Nov B Wilde, Daniel J e133 Win Cambridgeshire County Championship, Rnd 5
28-Nov W Richardson, Alan e160 Draw BACL Division 2 Cambridge Gowns v Linton Loris
05-Dec W Baddeley, Peter 120 Draw Cambs 550 S Cambridge Rowers v Warboys D-max
11-Dec W Richardson, Alan e160 Draw BACL Division 2 Linton Loris v Cambridge Dons
13-Dec W Balogh, Jan e165 Loss BACL Division 2 Bury St Edmunds Hornets v Cambridge Gowns
20-Dec W Martinez, Rene M 136 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Bury St Edmunds A
09-Jan B Daugman, John G 159 Loss BACL Division 2 Cambridge Oddfellows v Cambridge Gowns
17-Jan B Irving, Angus 127 Loss SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Ipswich B
23-Jan W Sahinoz, Giulio O 161 Draw BACL Division 2 Cambridge Gowns v Linton Lions
30-Jan B Friday, R Mike 91 Draw Cambs Division 1 Cambridge Scholars v St Neots
06-Feb B Smith, Tom 149 Loss BACL Division 2 Cambridge Gowns v Cambridge Dons
14-Feb W Gaffney, Samuel 134 Draw SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Saxmundham B
20-Feb B Baddeley, Peter 122 Loss Cambs Division 1 Cambridge Scholars v Warboys A
23-Feb Frean, Daniel J 178 Loss EACU Team Open Cambridge City v Broadland
23-Feb Moore, Steve N 167 Loss EACU Team Open Norwich Dons v Cambridge City
25-Feb W Thomas, Harold 128 Draw SCCA Division 2 Sudbury v Bury St Edmunds D
27-Feb Hanks, Paul 158 Loss Fenland 550, Round 2 New England Patriots v Cambridge
04-Mar B Jackson, Simon C 139 Draw Cambs 550 S Royston v Cambridge Rowers
06-Mar W Dharmasena, Gavith 154 Draw Roger Goldsmith Div 1 Cambridge Masters v Linton Linnets
13-Mar W Emery, Colin 143 Draw Cambs 550 S Cambridge Rowers v St Neots
17-Mar W Quader, Z Zia Mohammed 142 Draw EACU U160 Suffolk v Cambridgeshire
17-Mar W Heffer, Judith 140 Draw EACU U160 Cambridgeshire v Hertfordshire
19-Mar B Lim, Mark 159 Loss BACL Division 2 Linton Loris v Cambridge Gowns
23-Mar W Weersing, Abigail R 155 Draw EACU Championship : Under 170, R1
23-Mar B Pack, James 155 Loss EACU Championship : Under 170, R2
24-Mar B Moore, Steve N 167 Win EACU Championship : Under 170, R4
24-Mar W Cox, Toby 150 Loss EACU Championship : Under 170, R5
27-Mar B Greenwood, Neil 140 Loss Cambs 550 S Warboys D-max v Cambridge Rowers
03-Apr W Weinberger, Peter 107 Win Cambs Division 1 New England A v Cambridge Scholars
10-Apr W John, Adam 149 Loss BACL Division 2 Cambridge Gowns v Bury St Edmunds Hornets
11-Apr B Quader, Z Zia Mohammed 142 Loss SCCA Division 2 Bury St Edmunds A v Bury St Edmunds D
25-Apr Pack, James 155 Loss Roger Goldsmith Final, Division 1 Final Cambridge Masters v Bury Abbey
01-Jun B Walton, Paul 159 Loss EACU Under 170, R2
01-Jun W Duff-Cole, John A 101 Win EACU Under 170, R3
02-Jun B O'Gorman, Brendan 154 Loss EACU Under 170, R4
02-Jun W Donnelly, Andrew J 144 Win EACU Under 170, R5

Current grade 141.

Approximate grade for 30 ungraded games is 124.