Robert L Jones, G06784 (expires Aug 18).

Standard Games
Player Grade Result Event
20-Jul W Myhill, Richard 113 Win Bury Championship, R2
03-Aug B Jermy, Jaden 146 Loss Bury Championship, R3
17-Aug W Ruthen, Stephen W 170 Loss Bury Championship, R4
30-Aug B Smith, Hugo 94 Win Bury Championship, R5
04-Sep Thomas, Harold 141 Loss Suffolk Cup Initial Round, Initial Round Sudbury v Bury St Edmunds B
12-Sep W Hopkins, Phil 174 Loss SCCA Division 2 Felixstowe A v Bury St Edmunds D
28-Sep B Sanders, Robert R 182 Loss SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Sudbury
10-Oct W Salmon, Andrew N 152 Win SCCA Division 2 Clacton v Bury St Edmunds D
18-Oct W De Block, Gert 155 Draw BACL Division 2 Cambridge Academicals v Bury St Edmunds Cobras
28-Oct B Barnes, Nathan 164 Draw Bury Congress - Major, R1
28-Oct W Kjenner, Svein Arne 162 Loss Bury Congress - Major, R2
28-Oct B Payne, David J 145 Loss Bury Congress - Major, R3
29-Oct W Foley, Phil T 142 Loss Bury Congress - Major, R4
29-Oct B Lovell, William PM 152 Win Bury Congress - Major, R5
31-Oct W Ray, Julian 165 Loss Roger Goldsmith Div 1 Linton Tigers v Bury Cathedral
07-Nov Gregory, Stephen J 192 Draw Suffolk Cup Initial Round, Initial Round Ipswich D v Bury St Edmunds D
29-Nov W Newman, Richard H 135 Win BACL Division 2 Cambridge Dons v Bury St Edmunds Cobras
30-Nov W Shephard, Andrew 162 Draw SCCA Division 1 Bury St Edmunds B v Ipswich A
05-Dec W Wadsworth, Alan 141 Win BACL Division 3 Linton Lemurs v Bury St Edmunds Vipers
07-Dec B Lewis, Stephen 160 Loss SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Stowmarket
12-Dec B Sheerin, Alex 153 Loss SCCA Division 1 Ipswich D v Bury St Edmunds B
14-Dec B Clarke, James 113 Win BACL Division 2 Bury St Edmunds Cobras v Cambridge Gowns
19-Dec W Goldsmith, Rory 135 Win SCCA Division 2 Saxmundham B v Bury St Edmunds D
07-Jan W Tuffin, Chris J 142 Draw EACU U160 Suffolk v Norfolk
07-Jan B Pride, Stephen C 139 Win EACU U160 Cambridgeshire v Suffolk
11-Jan W Ray, Julian 163 Win BACL Division 2 Bury St Edmunds Cobras v Linton Loris
15-Jan W Sanders, Robert R 177 Win SCCA Division 2 Sudbury v Bury St Edmunds D
18-Jan B Short, David 127 Draw BACL Division 2 Bury St Edmunds Cobras v Ely Rooks
25-Jan W John, Adam 152 Draw Roger Goldsmith Div 1 Bury Abbey v Bury Cathedral
01-Feb B Barnes, Nathan 163 Draw SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Clacton
04-Feb B Maclaren, Andrew 141 Loss EACU U160 Hertfordshire v Suffolk
04-Feb W Tebble, Gregory H 132 Win EACU U160 Norfolk v Suffolk
07-Feb W Buis, Jim 155 Draw SCCA Division 1 Manningtree A v Bury St Edmunds B
08-Feb W Norman, Alan PH e160 Draw BACL Division 2 Bury St Edmunds Cobras v Cambridge Academicals
13-Feb W Weersing, Sarah W 138 Win BACL Division 3 Linton Llamas v Bury St Edmunds Vipers
19-Feb B Ashworth, Steven M 118 Win BACL Division 2 Ely Rooks v Bury St Edmunds Cobras

Current grade 146.

Approximate grade for 13 ungraded games is 165.

Estimated grade next year based on 30 games is 154.