Robert L Jones, G013460 (expires Aug 20).

Standard Games
Player Grade Result Event
04-Jul B Wiles, Kevin 25 Win Bury Championship, R1
18-Jul W Ruthen, Stephen W 167 Win Bury Championship, R2
01-Aug W Jermy, Jaden 185 Loss Bury Championship, R3
15-Aug B Quader, Z Zia Mohammed 161 Draw Bury Championship, R4
29-Aug W Lewis, Stephen 174 Loss Bury Championship, R5
12-Sep W Sahinoz, Giulio O 164 Win BACL Division 2 Bury St Edmunds Hornets v Linton Lions
17-Sep B Irwin, James 130 Draw SCCA Division 2 Stowmarket v Bury St Edmunds D
19-Sep W Cattermole, David 116 Draw BACL Division 2 Bury St Edmunds Hornets v Cambridge Gowns
26-Sep W Heffer, Mark 122 Loss BACL Division 2 Bury St Edmunds Vipers v Bury St Edmunds Hornets
02-Oct W McAllister, John WF 125 Loss SCCA Division 2 Manningtree C v Bury St Edmunds D
08-Oct B Holt, H Roger 145 Loss SCCA Division 1 Ipswich A v Bury St Edmunds C
13-Oct W Larter, Nigel J 149 Draw EACU U160 Norfolk v Suffolk
13-Oct B Greenwood, Neil 146 Loss EACU U160 Suffolk v Cambridgeshire
17-Oct W John, Adam 148 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Bury St Edmunds A
22-Oct W Dharmasena, Kian 141 Win BACL Division 2 Linton Loris v Bury St Edmunds Hornets
31-Oct W Ribbands, Patrick C 137 Loss Roger Goldsmith Div 2 Bury Beehive v Linton Larks
07-Nov B Bay-Petersen, Ole 145 Loss BACL Division 2 Bury St Edmunds Hornets v Cambridge Oddfellows
12-Nov B Brown, David E 159 Draw SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Saxmundham A
16-Jan W Mackintosh, William 51 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Stowmarket
20-Jan W Little, Cameron J 148 Loss SCCA Division 2 Sudbury v Bury St Edmunds D
23-Jan W Heffer, Mark 127 Win BACL Division 2 Bury St Edmunds Hornets v Bury St Edmunds Vipers
30-Jan B Phillips, Carl 120 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Manningtree C
04-Feb W Simons, Conrad 163 Loss SCCA Division 1 Felixstowe A v Bury St Edmunds C
05-Feb W Bramley, Tom 147 Draw BACL Division 2 Cambridge Gowns v Bury St Edmunds Hornets
20-Feb W Newbery, Rod B 145 Loss BACL Division 2 Bury St Edmunds Hornets v Linton Loris
25-Feb B Lewis, Alan J 117 Win SCCA Division 2 Felixstowe B v Bury St Edmunds D
01-Mar W Abbott, Nathan JA 146 Draw EACU U160 Suffolk v Norfolk
01-Mar B Burton, Sean 128 Win EACU U160 Hertfordshire v Suffolk
03-Mar B Weersing, Sarah R 159 Draw BACL Division 1 Linton Llamas v Bury St Edmunds Cobras
10-Mar W Brown, David E 154 Draw SCCA Division 2 Saxmundham A v Bury St Edmunds D
15-Mar W Owen, David M 140 Win EACU Team 500 Bury St Edmunds v Aylsham
15-Mar B Bowers, Francis J 168 Draw EACU Team 500 Peterborough v Bury St Edmunds

Current grade 144.

Approximate grade for 14 ungraded games is 151.

Estimated grade next year based on 30 games is 147.

Rapidplay Games
Player Grade Result Event
10-Sep Weidman, Mark J 112 Win Suffolk Division 2 Rapidplay, Round 1 Felixstowe B v Bury D
10-Sep Weidman, Mark J 112 Loss Suffolk Division 2 Rapidplay, Round 1 Felixstowe B v Bury D
05-Nov B Hill, Luke e184 Loss Suffolk Division 1 Rapidplay, Round 1 Ipswich A v Bury C
05-Nov W Hill, Luke e184 Loss Suffolk Division 1 Rapidplay, Round 1 Ipswich A v Bury C

Current grade 133.

No ungraded games played.