Robert R Sanders, G013373 (expires Aug 19).

Standard Games
Player Grade Result Event
10-Sep B Smyth, Pete 136 Draw Suffolk Cup Initial Round, Initial Sudbury v Ipswich G
11-Sep W Usher, Michael E 148 Loss SCCA Division 2 Saxmundham B v Sudbury
08-Oct B Lewis, Stephen 169 Draw SCCA Division 2 Sudbury v Stowmarket
20-Oct W Srivastava, Arnav 147 Win Bury Congress - Major (u170), R1
20-Oct B Dean, Robert A 154 Loss Bury Congress - Major (u170), R2
20-Oct W Levy, Christopher A 146 Win Bury Congress - Major (u170), R3
21-Oct B Dharmasena, Gavith 150 Win Bury Congress - Major (u170), R4
21-Oct W Jones, Robert L 144 Draw Bury Congress - Major (u170), R5
25-Oct W Balogh, Jan e165 Draw SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Sudbury
20-Nov W Lunn, Timothy 184 Draw SCCA Division 2 Ipswich B v Sudbury
17-Dec B McAllister, John WF 137 Win SCCA Division 2 Sudbury v Felixstowe B
06-Jan B Caraway, Samuel 162 Win EACU 1st Team Suffolk v Cambridgeshire
06-Jan W Cox, Toby 150 Loss EACU 1st Team Bedfordshire v Suffolk
09-Jan W Hopkins, Phil 189 Draw SCCA Division 2 Woodbridge A v Sudbury
15-Jan B Usher, Michael E 161 Win SCCA Division 2 Sudbury v Saxmundham B
28-Jan B Hopkins, Phil 189 Loss SCCA Division 2 Sudbury v Woodbridge A
03-Feb B Hughes, Mervyn J 162 Loss EACU 1st Team Suffolk v Norfolk
03-Feb W Lim, Mark 159 Draw EACU 1st Team Cambridgeshire v Suffolk
12-Feb W Lewis, Stephen 165 Draw SCCA Division 2 Stowmarket v Sudbury
23-Feb Kemp, Paul R 183 Draw EACU Team 600 Linton v Sudbury
23-Feb Payne, David J 154 Draw EACU Team 600 Sudbury v The BBMFs of St. John's
25-Feb B Balogh, Jan 167 Draw SCCA Division 2 Sudbury v Bury St Edmunds D
03-Mar B Dempster, Dave 173 Win EACU 1st Team Norfolk v Suffolk
03-Mar W McMorran, Richard 138 Win EACU 1st Team Suffolk v Bedfordshire
14-Mar W Watkins, Alan 152 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds A v Sudbury
23-Mar B Payne, David J 154 Win EACU Championship : Under 170, R1
23-Mar W Ray, Julian 155 Draw EACU Championship : Under 170, R2
23-Mar B Daugman, John G 159 Draw EACU Championship : Under 170, R3
24-Mar W Hartland, Andrew D 161 Win EACU Championship : Under 170, R4
24-Mar B Bartram, Dominic 131 Win EACU Championship : Under 170, R5
27-Mar Lewis, Andrew P 216 Loss Suffolk Cup, semi-finals Manningtree A v Sudbury
01-Apr B Lunn, Timothy 182 Loss SCCA Division 2 Sudbury v Ipswich B
09-Apr W McAllister, John WF 138 Win SCCA Division 2 Felixstowe B v Sudbury
31-May B Weersing, Abigail R 155 Win EACU Under 170, R1
01-Jun W Klotsas, Panagiotis 121 Win EACU Under 170, R2
01-Jun B Pack, James 155 Win EACU Under 170, R3
02-Jun W Faulkner, David J 157 Draw EACU Under 170, R4
02-Jun B Ray, Julian 155 Win EACU Under 170, R5

Current grade 165.

Approximate grade for 27 ungraded games is 175.

Estimated grade next year based on 30 games is 174.

Rapidplay Games
Player Grade Result Event
23-Jan W Little, Cameron J 155 Win Sudbury Championship
23-Jan W McDonald, Sid e80 Win Sudbury Championship
23-Jan B Saunders, Peter F e88 Win Sudbury Championship
23-Jan B Suckling, Christopher e30 Win Sudbury Championship
23-Jan B Thomas, Harold e128 Win Sudbury Championship
23-Jan B Tulic, Jakob e117 Win Sudbury Championship

Current grade 158.

Approximate grade for 6 ungraded games is 175.

Estimated grade next year based on 18 games is 163.