Rene M Martinez, S32681 (expires Aug 18).

Standard Games
Player Grade Result Event
12-Sep W Simons, Conrad e150 Loss SCCA Division 2 Felixstowe A v Bury St Edmunds D
14-Sep B Lightfoot, Malcolm J 169 Loss Suffolk Cup Initial Round, Initial Round Bury St Edmunds E v Saxmundham A
20-Sep W Welsh, David 120 Win SCCA Division 3 Manningtree C v Bury St Edmunds E
05-Oct B Collicott, Peter J 121 Draw SCCA Division 3 Bury St Edmunds E v Saxmundham C
12-Oct B John, Adam 138 Draw BACL Division 3 Bury St Edmunds E v Bury St Edmunds Juniors
17-Oct W Smyth, Pete e140 Win SCCA Division 3 Ipswich E v Bury St Edmunds E
18-Oct W Pride, Stephen C 144 Draw BACL Division 2 Cambridge Academicals v Bury St Edmunds Cobras
24-Oct W Pilowsky Bankirer, Yoav e110 Win BACL Division 3 Linton Lemurs v Bury St Edmunds E
31-Oct B Clapham, Michael JW 165 Loss SCCA Division 1 Ipswich C v Bury St Edmunds B
02-Nov B Ashworth, Steven M 119 Draw Roger Goldsmith Div 2 Bury Beehive v Fen Thoroughbreds
07-Nov Smyth, Pete e140 Win Suffolk Cup Initial Round, Initial Round Ipswich D v Bury St Edmunds D
09-Nov B Price, John 128 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Manningtree B
16-Nov B Robertson, David 104 Draw SCCA Division 3 Bury St Edmunds E v Felixstowe B
07-Dec W Irwin, James 140 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Stowmarket
12-Dec B Bettley, Mark S 124 Draw BACL Division 3 Stowmarket v Bury St Edmunds E
14-Dec B Jones, Les J 141 Win SCCA Division 3 Bury St Edmunds E v Ipswich F
19-Dec W Usher, Michael E 142 Loss SCCA Division 2 Saxmundham B v Bury St Edmunds D
21-Dec W Lovell, Steve 144 Loss Suffolk Plate Bury St Edmunds D v Bury St Edmunds E
07-Jan B Grindrod, Bob 113 Draw EACU U160 Suffolk v Norfolk
07-Jan W Jones, Ron N 123 Draw EACU U160 Cambridgeshire v Suffolk
11-Jan B Ribbands, Patrick C 136 Draw BACL Division 2 Bury St Edmunds Cobras v Linton Loris
16-Jan B Spalding, Michael GC 96 Draw Suffolk U145 Ipswich v Bury St Edmunds
23-Jan W Collicott, Peter J 122 Win SCCA Division 3 Saxmundham C v Bury St Edmunds E
01-Feb W Salmon, Andrew N 150 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Clacton
04-Feb B Aldred, James H 135 Loss EACU U160 Hertfordshire v Suffolk
04-Feb W Hines, Leon B 129 Draw EACU U160 Norfolk v Suffolk
08-Feb B Pulman, Mark A 132 Draw SCCA Division 3 Bury St Edmunds E v Ipswich E
15-Feb B Goldsmith, Rory 132 Win SCCA Division 2 Bury St Edmunds D v Saxmundham B
22-Feb B McAllister, John WF 133 Win SCCA Division 3 Bury St Edmunds E v Felixstowe C
25-Feb Bowers, Francis J 165 Loss EACU Team 500 Bury Dons v New England
25-Feb Weersing, Abigail W 142 Draw EACU Team 500 Linton v Bury Dons
06-Mar W Hemsworth, Gary 115 Loss SCCA Division 3 Felixstowe B v Bury St Edmunds E
14-Mar W Webley, Mark A 117 Draw Suffolk U145 Manningtree v Bury St Edmunds
15-Mar B Feavyour, John A 175 Loss SCCA Division 1 Bury St Edmunds B v Saxmundham A
27-Mar B Dharmasena, Kian 142 Loss BACL Division 3 Linton Llamas v Bury St Edmunds E
05-Apr W Barratt, John 117 Draw BACL Division 3 Bury St Edmunds E v Stowmarket
07-Apr B Meynell, Alexander FM 124 Draw Hammersmith - Bury
10-Apr W Jones, Les J 132 Loss SCCA Division 3 Ipswich F v Bury St Edmunds E
18-Apr W Hopkins, Phil 173 Loss SCCA Division 3 Woodbridge v Bury St Edmunds E
19-Apr W Trivedi, Aarnavh 141 Win BACL Division 3 Bury St Edmunds E v Linton Lemurs
22-Apr W Ribbands, Patrick C 136 Draw EACU U160 Suffolk v Cambridgeshire
22-Apr W Swiegers, Francois 128 Win EACU U160 Suffolk v Hertfordshire

Current grade 136.

Approximate grade for 24 ungraded games is 131.

Estimated grade next year based on 30 games is 132.